futboool! sędziowie ŁZPN
Oficjalne Forum Dyskusyjne
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum futboool! sędziowie ŁZPN Strona Główna
->
Sędziowie próbni 2005
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
NIE
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Forum futboool!
----------------
Sędziowie próbni 2005
Przepisy
Związek
Strona futboool!
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
elpolacco
Wysłany: Pią 23:07, 15 Gru 2006
Temat postu:
Nie trzeba dokładnych statystyk, żeby wiedzieć, że karny to ogromna szansa na zdobycie (tudzież stratę...) gola. Dlatego ten element gry bez wątpienia jest najcięższą karą zespołową i na niego muszą szczególnie zwracać uwagę sędziowie. Nie może być mowy o niefrasobliwości arbitra w tej kwestii - bo przez to powstają historie typu "wypoczony wynik"...
Moim zdaniem skup się po prostu na odpowiedzialności jaka ciąży na arbitrze, który musi podyktować bądź nie rzut karny.
Może opisz najczęściej spotykane sytuacje, w których sędziowie się mylą. Może coś o symulowaniu/wymuszaniu...
O towarzyszących karnemu karach indywidualnych...
Pozdro.
Latro
Wysłany: Pon 0:48, 11 Gru 2006
Temat postu:
Otwórz Przepisy Gry w Piłkę Nożną i przeczytaj Artykuł 14.
Jeśli będziesz miał jakieś pytania, czegoś nie zrozumiesz to pisz.
Ale nie oczekuj "gotowca", bo tu nikt za Ciebie pracy nie napisze.
kot412
Wysłany: Nie 19:11, 10 Gru 2006
Temat postu:
Witam.
Mam taki temat: "Rzut karny jako najcięższa kara zespołowa", a jako że to jest moja pierwsza praca pisemna (gdyż niedawno rozpocząłem „zabawę z gwizdkiem”) to chciałbym Was poprosić o mała pomoc. Temat wydaje mi się dość prosty, ale chciałbym abyście mi wskazali, na czym się najbardziej skupić i jak to ma mniej więcej ma wyglądać…
thx i pozdro
Latro
Wysłany: Śro 14:07, 18 Paź 2006
Temat postu:
Sędzia zgodnie z uprawnieniami opisanymi w artykule 5 nie przerywa gry, gdy drużyna przeciwko której popełniono przewinienie, odniesie korzyść z takiego rozstrzygnięcia. Ukarze jednak pierwotne przewinienie jeżeli przewidywana korzyść nie rozwinie się w realnym czasie (2-3 sekundy).
Musi on jednak zasygnalizować odpowiednim gestem zastosowaną korzyść. Sygnalizacja „grać dalej – korzyść” może mieć miejsce tylko wtedy, gdy poszkodowany zawodnik pozostaje przy piłce, lub przekazał piłkę współpartnerowi.
Daje to sędziemu możliwość wyczekania, aby mógł stwierdzić, jak rozwinie się korzystna sytuacja i jeśli korzyść nie zostanie zrealizowana natychmiast, sędzia winien bezzwłocznie przerwać grę i ukarać zawodnika za pierwotne przewinienie, bez względu na to czy piłka jest wciąż w grze, czy też w międzyczasie opuści boisko.
Jeżeli w czasie, w którym sędzia wyczekuje na rozwój spodziewanej korzyści, zostanie popełnione kolejne przewinienie przez zawodnika tej samej drużyny, wówczas sędzia winien ukarać drużynę za przewinienie popełnione w miejscu korzystniejszym dla drużyny poszkodowanej.
Sędzia zastosuje również stosowną karę indywidualną wobec wykraczającego zawodnika.
Korzyść pozwala stworzyć takie warunki aby gra prowadzona była z możliwie nielicznymi przerwami, aby sędzia karał tylko świadome przewinienia, co pozytywnie wpływa na przebieg zawodów.
Sygnalizacja asystenta a korzyść
Sędzia nie uwzględni sygnalizacji sędziego asystenta, jeżeli jest przekonany, że przerwanie gry za sygnalizowane przewinienie przyniosłoby korzyść drużynie która zawiniła. Fakt nieprzyjęcia sygnalizacji powinien być umownym gestem przekazany sędziemu asystentowi.
Korzyść a kontuzja zawodnika
Jeżeli zawodnik dozna poważnej kontuzji – złamanie kończyny, uszkodzenie kręgosłupa, uraz głowy itp. – sędzia zobowiązany jest natychmiast przerwać grę i dopilnować aby zawodnik ten nie został zniesiony z pola gry aż do czasu udzielenia mu fachowej pomocy medycznej. W takim wypadku korzyść nie może być zastosowana.
Korzyść przy spalonym
Sędzia może stosować korzyść przy spalonym tylko w przypadku, gdy jest przekonany, iż przerwanie gry dla przyznania rzutu wolnego pośredniego za spalonego przyniesie korzyść wyłącznie drużynie która zawiniła.
Korzyść w odniesieniu do spalonego rozumiana jest jako nieprzerwanie gry, kiedy piłkę przejmują zawodnicy drużyny broniącej i może mieć miejsce jedynie wtedy, gdy spalony faktycznie miał miejsce.
Korzyść przy wrzucie
Jeżeli po nieprawidłowo wykonanym wrzucie piłka bezpośrednio trafiła do przeciwnika, sędzia nie może zezwolić na kontynuowanie gry stosując korzyść. Wrzut winien być prawidłowo wykonany przez drużynę przeciwną.
Kamil @!@!#!
Wysłany: Pon 20:15, 16 Paź 2006
Temat postu: Potrzebuje małej pomocy! (Stosowanie korzyści)
Niedawno rozpoczełem przygode z sędziowaniem. Tak wiec moje doswiadczenie nie jest zbyt wielkie (mam dopiero 5 meczów w B klasie). A do opracowania na zebranie sędziowskie z mojego regionu dostałem dośc trudny jak dla mnie temat czyli "Stosowanie korzysci w praktyce boiskowej", wiadomo ze przed starszymi kolegami chce sie pokzac z jak najlepszej strony dlatego prosze was starszch sędziów o pomoc . Mam nadzieje ze chociarz mniej wiecej wyjasnicie mi to zagadnienie
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin